Decydując się na psa, powinniśmy najpierw jako odpowiedzialni, przyszli właściciele poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowia psa i jak o nie dbać.
Kluczowe wydaje się dobranie odpowiedniej diety do wieku w jakim znajduje się pies oraz jego aktywności fizycznej. Pies bardziej aktywny będzie potrzebował karmy nieco bardziej kalorycznej niż pies kanapowy.
Jednym z problemów wielu psów jest otyłość, to początkowo może wydawać się błahym problemem jednak z czasem stawy naszych pupili mogą zacząć odczuwać te nadprogramowe kilogramy.

Nasze ulubione zwierzęta – PSY

Kiedy decydujemy się na psa rasowego, powinniśmy mieć świadomość, że tylko biorąc go z prawdziwej hodowli mamy pewność, że pies jest pozbawiony wszelkich wad wrodzonych. Warto również poddać swojego psa kastracji czy sterylizacji co uchroni naszych czworonożnych przyjaciół między innymi od raka jąder, a może pomóc w niestabilność emocjonalną objawiającą się agresją. Istotne wydaje się to również w przypadku samic gdyż wczesna sterylizacja zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu gruczołu mlekowego u samic.
Zawsze należy pamiętać, że zdrowie psa jest najważniejsze i to my bierzemy za nie odpowiedzialność.

Więcej na ten temat – https://petportal.pl/