Perfumy to atrybut każdej kobiety, ponieważ panie, które ładnie pachną, stają się bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej, ale nie tylko. Perfumy dodają pewności siebie, a także wpływają pozytywne na samopoczucie. Oczywiście decydując się na zakup perfum, należy pamiętać o tym, iż zapach, który świetnie pachnie na innej kobiecie, niekoniecznie będzie odpowiadał każdej dziewczynie. Z czego jednak to wynika? Z tego, że takie czynniki jak stres, czy też geny wpływają na to, jak dany zapach zachowuje się na skórze. Obecnie każda perfumeria ma bardzo szeroki wybór różnego rodzaju perfum, jednak na jaki warto się zdecydować? Aby się o tym przekonać, warto nieco bliżej przyjrzeć się poszczególnym nutom zapachowym.

Zapachy owocowe

Orzeźwiające, pobudzające, a także dodające energii? Takie właśnie są zapachy owocowe, które idealnie sprawdzają się zwłaszcza latem, gdy temperatura na zewnątrz zachęca do działania. W jaki jednak sposób powstają wspomniane zapachy? Poprzez tłoczenie takich owoców jak np. grejpfrut, limonka, mandarynka oraz cytryna.

Zapachy orientalne

Kolejna dosyć ciekawa kategoria to zapachy orientalne, które przywodzą na myśl kraje dalekiego wschodu. Najlepiej sięgać po nie zimą, ponieważ są bardzo zmysłowe i egotyczne. Powstają najczęściej z wyciągów takich produktów jak żywice, wanilia oraz piżmo.

Zapachy drzewne i szyprowe

Drzewne zapachy najczęściej można znaleźć w męskich perfumach, jednak paczulę, sandałowiec oraz cedr można czasem spotkać w perfumach przeznaczonych dla kobiet. Jeśli chodzi natomiast o zapachy szyprowe, to są one dosyć ciężkie, ponieważ przeważa w nich mech, jednak można wśród nich znaleźć również bergamotkę i paczulę.

Głębia zapachu, czyli nuty zapachowe

Choć w perfumach na pierwszy rzut oka wyczuwany jest tylko jeden zapach, to warto wiedzieć o tym, iż tak naprawdę w każdym falkonie można wyróżnić aż trzy nuty zapachowe, które wraz z upływem czasu ulegają zmianie. Pierwsza jest nuta głowy, która jest dosyć intensywna, jednak bardzo szybko się ulatnia. Kolejna jest nuta serca będąca główną częścią każdego zapachu, natomiast na końcu znajduje się nuta głębi, która jest najtrwalsza oraz najmocniejsza. Podczas zakupu perfum warto zatem zwrócić uwagę na nutę głębi, która powinna przesądzić o zakupie.