Zadaniem peelingu kawitacyjnego jest przede wszystkim skuteczne usunięcie martwych komórek naskórka. Prawidłowe i całościowe oczyszczenie stanowi jeden z podstawowych filarów optymalnej pielęgnacji ciała, która jest w stanie zapewnić młody i atrakcyjny wygląd niezależnie od wieku. Zdrowa, dobrze wyglądająca cera oraz jędrna skóra przekładają się także w sposób bezpośredni na jakość samopoczucia. Bezsprzecznie dodają pewności siebie oraz pomagają w nawiązywaniu nowych znajomości, a także w podtrzymywaniu już wypracowanych kontaktów z innymi ludźmi.

Peeling kawitacyjny – co to takiego?

Oczyszczanie skóry można przeprowadzić na różne sposoby. Najprostszym, a zarazem najbardziej popularnym spośród nich jest codzienne mycie twarzy. Można do tego wykorzystać wodę z mydłem lub dedykowane kosmetyki. Jednak nawet najlepsze kosmetyki nie zawsze są w stanie dogłębnie oczyścić cerę. Chcąc mieć nieskazitelną twarz bez żadnych wyprysków, trzeba sięgnąć po dodatkowe środki. Najprostszym środkiem do osiągnięcia tego celu jest popularna w ostatnim czasie kawitacja. Peeling kawitacyjny można wykonać zarówno samodzielnie w dom u (przy odrobinie umiejętności oraz posiadając odpowiedni sprzęt) lub też można zdecydować się na zabieg u kosmetyczki.

Na jakie efekty można liczyć?

Oczyszczanie mechaniczne to jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, by pozbyć się z naskórka szkodliwych zanieczyszczeń. Warto wiedzieć, iż peeling kawitacyjny zaliczany jest do całkowicie bezbolesnych zabiegów kosmetycznych. Głęboko złuszcza naskórek i jest świetną alternatywą dla oczyszczania twarzy w sposób manualny. W całym procesie oczyszczania istotną rolę pełnią ultradźwięki. Podczas kontaktu z wilgotnym naskórkiem następuje efekt kawitacji. Efekty są widoczne bardzo szybko. Ze względu na łagodny przebieg zabiegu jest on zalecany niezależnie od wieku, choć wszelkie problemy skórne należy za każdym razem konsultować z kosmetyczką. Może okazać się niezwykle pomocny podczas walki z nawracającym trądzikiem.