Wiele osób stawiając sobie za cel rozpoczęcie przygody ze sportem nie wie jak się do tego zabrać i przede wszystkim od czego zacząć. Rzadko kiedy ludzie, dopiero stawiający pierwsze kroki w danej dyscyplinie, zastanawiają się nad doborem odpowiedniego stroju sportowego, nie zdając sobie sprawy że w wielu przypadkach jest on ze względu na swoje właściwości dużym ułatwieniem a często nawet koniecznością. Nie warto zatem odkładać doboru odpowiedniej odzieży sportowej na później.
Bardzo popularnymi sposobami aktywnego spędzania czasu są obecnie siłownia oraz fitness. Coraz większa liczba osób po zakończeniu pracy lub szkoły, zamiast do domu, kieruje swoje kroki najpierw do klubów fitness lub siłowni czy to w budynku czy na zewnątrz. Kolejną sprawą jest to że sport i aktywność po prostu stały się modne. Jednak zanim zdecydujesz się na kupno karnetu czy wycieczkę na siłownię warto byłoby zaopatrzyć się w odpowiednią odzież i obuwie.

Wybierz z głową

Sport wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu ale też odzieży. Aby dobrać odpowiedni strój sportowy trzeba zastanowić się nad tym do czego będzie przeznaczony, jakiego rodzaju aktywności. Zakładając że będziemy trwali w swych postanowieniach oraz będziemy systematyczni należy zakupić minimum 2 komplety odzieży sportowej na zmianę. W zależności od pogody warto skupić się na bieliźnie sportowej, bluzce mającej krótki rękaw lub koszulce bez ramiączek, bluzie oraz spodniach i butach.
Cechy które obowiązkowo musi posiadać taka odzież to wygoda, komfort swobodnego i optymalnego poruszania się, przewiewność lub skład pozwalający na „oddychanie” odzieży i zapobiegający nadmiernemu przegrzaniu oraz poceniu się. Ubiór ten nie powinien być zbyt szeroki, bardziej dopasowany m. in. minimalizuje prawdopodobieństwo urazów. W niektórych sportach ważna jest obecność dodatków przy odzieży np. zamków, troczków aby nie przeszkadzały w ćwiczeniach i uprawianiu sportu.

Daj skórze pełen komfort

Wybierając ubrania służące nam do aktywności fizycznej trzeba skupić się ie tylko na walorach cieszących oko jak kolorystyka czy krój ale też na odpowiednim materiale.
Dużo producentów odzieży termoaktywnej stosuje materiały wykonane z włókien poliestrowych, poliamidowych, polipropylenowych i elastanowych.
Osoby uprawiające fitness czy ćwiczące na siłowni, często preferują jednak ubiory tradycyjne, wykonane z bawełny lub tkanin z jej domieszką.  Bardzo często można spotkać osoby, które ćwicząc, ubrane są w proste t-shirty i bawełniane spodenki. Jest to kwestia przyzwyczajenia, braku czasu, obojętności w tej sprawie lub chęci zatrzymania pary groszy w portfelu.