Medycyna estetyczna to dziedzina nauki, która zajmuje się pielęgnacją skóry przy użyciu zaawansowanych technologii. Obecnie z zabiegów medycyny estetycznej zaczyna korzystać coraz większa liczba pań nie tylko z uwagi na dosyć przystępne ceny, ale również efekty, jakie można osiągnąć, decydując się na dany zabieg. Jakie jednak zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością?

Botoks

Walka ze zmarszczkami nie należy niestety do najłatwiejszych, jednak nie oznacza to, iż nie jest możliwe całkowite pozbycie się wspomnianego problemu. Z pomocą przychodzi właśnie botoks, nazywany również toksyną botulinową, czyli substancja, która wstrzyknięta w niewielkiej ilości w skórę, pomaga całkowicie wygładzić zmarszczki mimiczne, pojawiające się na twarzy już po osiągnięciu 35 roku życia.

Osocze bogatopłytkowe

Kolejnym cieszącym się dosyć dużą popularnością zabiegiem jest tzw. wampirzy lifting wykorzystujący pozyskiwane z krwi pacjentki osocze bogatopłytkowe. Wspomniana substancja jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, jednak równie ważne jest to, iż nie powoduje ona wystąpienia żadnych reakcji alergicznych oraz stanów zapalnych. Materiał pozyskuje się z krwi pacjentki w wyniku jej odwirowania w specjalnym urządzeniu. Następnie substancję wstrzykuje się w skórę, redukując tym samym ilość widocznych na twarzy zmarszczek, poprawiając jej napięcie, a także elastyczność.

Lipoliza iniekcyjna

Smukła i zgrabna sylwetka to marzenie niejednej kobiety, jednak aby uzyskać zamierzony efekt, warto postawić nie tylko na odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną, ale również na zabiegi oferowane obecnie we wszystkich gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest oczywiście lipoliza iniekcyjna polegająca na wstrzyknięciu w problematyczną partię ciała specjalnej substancji, która ma na celu rozpuścić komórki tłuszczowe. Efektem takiego zabiegu jest wyszczuplenie sylwetki, jednak po zabiegu należy pamiętać o tym, aby wypijać co najmniej 2 litry niegazowanej wody dziennie, dzięki czemu tłuszcz znacznie szybciej zostanie wydalony na zewnątrz organizmu. Zabieg lipolizy iniekcyjnej pomaga zmniejszyć ilość tłuszczu znajdującego się nie tylko na udach, brzuchu czy też plecach, ale również na twarzy w postaci podwójnego podbródka.