Kobiety lubią błyszczeć i to nie tylko za sprawą rozmaitej biżuterii ale przede wszystkim wewnętrznym blaskiem i pięknem. Jeszcze jakiś czas temu urodzie nie poświęcało się zbyt dużo miejsca, zwłaszcza poza ośrodkami miejskimi był to temat tabu. Na wsi dominował kult pracy, a jedynie państwo na dworze miało na tyle pieniędzy i wolego czasu, że kobiety mogły poświęcać się zabiegom pielęgnacyjnym. Jednym z najstarszych znanych sposobów na walkę o piękne ciało był sposób Kleopatry, a mianowicie kąpiele w mleku. Od tego czasu wiele się zmieniło. Coś, co kiedyś było wyjątkowym dbaniem o urodę, obecnie mieści się w kanonie zwykłej codziennej toalety.

Relaks w SPA

Spa czy salon odnowy biologicznej to doskonałe miejsce do tego aby zadbać o urodę. Lista dostępnych zabiegów pielęgnacyjnych jest na prawdę długa. Wystarczy odrobina wolnego czasu, trochę pieniędzy i można oddać się w ręce masażystów czy specjalistek od zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych. Spa coraz częściej odwiedzają także panowie.

Domowy salon odnowy

Obecnie na rynku kosmetyków jest tyle różnorodnych produktów, że przy stosunkowo niewielkim wysiłku i jeszcze mniejszym nakładzie kosztów można sobie w domowych warunkach zapewnić pełnowartościową kąpiel relaksującą, oczywiście pod warunkiem, że ma się dostęp do wanny. Płyn do kąpieli, kule zapachowe, żel masujący, specjalna rękawica – taki zestaw w zupełności wystarczy aby się zrelaksować.

Zabiegi u kosmetyczki

Kobieca uroda czasem wymaga drobnych poprawek, a przynajmniej tak uważa wiele kobiet. Nic więc dziwnego, że salony kosmetyczne tak bardzo zyskały na popularności. Proponują one szereg zabiegów, które między innymi mają zredukować efekty starzejącej się skóry, zniwelować blizny czy przebarwienia skóry czy poprawić kondycję naskórka. Warto pamiętać o tym, że zabiegi kosmetyczne powinny być dopasowane zarówno do wieku jak i rodzaju problemów skórnych. Niektóre zabiegi, zwłaszcza te, które wykonuje się przy użyciu lasera mają szereg przeciwwskazań – warto się z nimi zawczasu zapoznać, aby nie było przykrej niespodzianki.

Zdrowa dieta

Chociaż kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych jest co nie miara, to zdecydowanie najlepszym sposobem na to, aby zadbać o własną urodę i przez długie lata móc cieszyć się zdrową cerą jest odpowiednia dieta. Potrawy tłuste, ostre niekorzystnie wpływają na cerę – mogą po nich zdarzać się wypryski. Dieta bogata w płyny oraz witaminy i mikroelementy zawarte w owocach i warzywach korzystnie wpłynie na cerę w każdym wieku.