Każdy, kto kupował niedrogie produkty, wie, że ich cena jest proporcjonalna do jakości. Większość osób woli rzeczy w niskiej cenie, niż drogie egzemplarze. Takie osoby sądzą zazwyczaj, że kupują towar dobrej jakości. Niestety, luksusowe obuwie, wykonane z porządnych materiałów będzie zawsze lepsze niż tanie odpowiedniki.

Jeśli chodzi o modne buty, nie liczy się jedynie ich cena. Markowe buty z dobrej skóry wyglądają dobrze, nawet po długim użytkowaniu. Luksusowe obuwie nie jest też produkowane masowo. Szansa, że znajdziemy inną osobę w takich samych butach jest niska. Wówczas modne buty są niezwykle oryginalne w porównaniu do sieciowych, tańszych par.
Kupując markowe buty, wystrzegajmy się podróbek. Może zdarzyć się, że zapłacimy zawrotna sumę za bubel. Najlepiej jest nabyć luksusowe obuwie w sklepie stacjonarnym. Taki salon daje gwarancję, że kupujemy niepodrobione modne buty.

Ubiór a romantyzm

Trendy bardzo szybko się zmieniają. Jeśli nie stać nas, aby co sezon kupować luksusowe obuwie, wybierzmy jedną, ponadczasową parę.
Wygląd ma wpływ na postrzeganie nas przez innych oraz miejsce w hierarchii dominacyjnej. Romantycy twierdzą inaczej, ale prawda jest taka, że w ciągu niecałej sekundy oceniamy i klasyfikujemy innych. Luksusowe obuwie, wyprostowana postawa oraz uśmiech, automatycznie ułatwią nam pierwszy kontakt.
Markowe obuwie jest wyznacznikiem statusu materialnego. Osoba dobrze ubrana jest pewna siebie i śmiała. Faktem jest natomiast, że modne buty nie mają nic wspólnego z inteligencją, ale widząc kogoś dobrze ubranego, z automatu przypisujemy mu spryt i inteligencję. Tak działa nasz mózg, któremu ciężko wyperswadować, że możemy się mylić.