W dzisiejszej dobie internetu niemal wszystko można zrobić za pomocą sieci – zapłacić rachunki, wysłać list, porozmawiać z przyjaciółką, mieszkającą na drugim końcu świata.. Ponadto już od ładnych paru lat powszechne stały się zakupy w sklepach internetowych. Kupujemy sukienki, bluzki, spodnie, żywność, artykuły sportowe, codziennego użytku i wiele innych. Jak natomiast jest z butami?

Raczej za czy przeciw?

Zakupy przez internet mają mnóstwo zalet jak łatwość i szybkość zamawiania, nie wychodząc nawet z domu. Ponadto cały asortyment zgromadzony jest w jednym miejscu, wystarczy trochę poklikać i z łatwością można wyszukać produkt dla nas idealny, ne przeciskając się przez tłumy w galeriach handlowych. Oprócz tego w sklepach internetowych funkcjonuje wiele zniżek, bonów, rabatów do wykorzystania. Niestety jak wiadomo niemal wszystko ma dwie strony medalu. Tak jest i z zakupami w sieci. Pierwszą główną wadą jest to, że możemy oczywiście zobaczyć dany produkt w wielu ujęciach, w poszczególnych kolorach ale nie jest to to samo co zmierzenie danej rzeczy, dotknięcie jej itp. Zawsze oglądając daną rzecz mamy już o niej pewne wyobrażenie, które często po nadejściu przesyłki okazuje się być błędne. A to odcień nie taki jak trzeba, tutaj za wąskie, tam zaś odstaje.. Po prostu inne niż miało być! Oprócz tego musimy zapłacić za przesyłkę i w zależności od formy jest ona droższa lub tańsza. Jednak chcąc aby dotarła do nas w dosyć szybkim czasie musimy liczyć się z dodatkowym co najmniej kilkunastozłotowym wydatkiem.

Jak trafić na odpowiednie obuwie?

Duży problem z zakupami przez internet dotyczy również butów. Jak wiadomo często musimy ubrać konkretny but aby przekonać się że tym razem „nasz” numer jest za mały lub też za duży Wszystko za sprawą coraz to bardziej dziwniejszych i rozbieżnych numeracji. Ponadto buty jak wiadomo to część naszej garderoby, która powinna być wygodna i komfortowa aby mogła posłużyć nam na długi okres. W końcu buty towarzyszą nam w drodze do szkoły, pracy i z powrotem, na wycieczkach, spacerach i w czasie biegu na autobus. Muszą przetrwać używanie ich na co dzień często w deszczu, błocie, śniegu czy na twardym podłożu.
Jak więc wybrać odpowiednie obuwie korzystając z oferty internetowych zakupów?
Warto wybrać się na zakupy w zaułki internetu, które są nam już dobrze znane. Mogą to być sklepy sprawdzone już przez nas lub po prostu takie, o których dobrze wypowiadają się nasi znajomi czy rodzina. Czasami warto też poszukać opinii innych klientów w internecie na różnych forach – to naprawdę potężna skarbnica wiedzy!
Warto zapytać o najważniejsze dla nas kwestie a więc przykładowo czy produkty są zgodne z opisem, jak wygląda proces zwrotu lub wymiany obuwia i czy przesyłka jest realizowana terminowo.
Jeśli chodzi o dobieranie rozmiaru obuwia na szczęście większość sklepów ma obecnie zamieszczoną tabelę z długością wkładki w konkretnym rozmiarze i w danej marce obuwia co pozwala wybrać odpowiedni rozmiar.
W przypadku gdy jednak takiej tabeli brak aby dopasować rozmiar butów, można do zmierzonego wymiaru stopy dodać 0, 5 cm, żeby palce w trakcie chodzenia nie uderzały o przód buta.