Czasy kiedy jedynie ubrania czy dodatki miały zwracać uwagę i przyciągać wzrok bezpowrotnie minęły. Obecnie w trendy to nie tylko strój, obuwie czy makijaż. Liczy się też fryzura a dzisiejsze czasy dają niezliczoną ilość możliwości i kombinacji do wykorzystania, wystarczy fantazja i no co tu dużo mówić… odwaga.

Szaleństwo w głowie i na włosach

Można zaobserwować nową modę na kolory pastelowe we włosach i to w licznej ilości. Wakacyjne kolory prześwitujące z blond czy ciemnych kosmyków to już nie pojedyncze przypadki. Wydaje się że pastele tak jak niegdyś zawojowały strefę fashion tak teraz przejęły stery we fryzjerstwie.
Jeśli ujrzycie na ulicach kolorowe włosy w wielu odcieniach niech was to zdziwi, Nie, to nie są uczestnicy festiwalu kolorów.

Wybierz pasujący odcień

Przesłodka fuksja, delikatny brąz, różnorodne kolory kwiatów i sorbety – te i inne odcienie pasteli królują we włosach i są na drodze do podbicia szerokiego grona. Tony w jasnych kolorach podkreślają karnację, można wykorzystać je na całych włosach lub też na poszczególnych pasmach. Te delikatne odcienie prezentują się na włosach niczym poranna mgiełka, nadając jej lekkość i świeżość. Fryzura nabiera szczególnej elegancji, nie będąc zdominowana całkowicie przez jeden, ściśle określony kolor. Proenza Schouler była jako jedna z pierwszych marek odkryły cudowną moc pastelowych włosów. Obecnie liczni projektanci inspirują się pastelami i farbują modelki w kolorach mięty czy lilii, pokazując pastele na światowych fashion shows. Ostatnio trendy te ujawniły się też u projektanta Karla Lagerfelda.

Przemyśl, wypróbuj i dopiero farbuj!

Pastele najłatwiej połączyć z blondem, naturalnym czy też farbowanym. Warto na początku sięgnąć w domu po koloryzację zmywalną aby najpierw sprawdzić czy ten odcień nam pasuje i nie popełnić gafy decydując się na kolorystyczne dodatki do włosów, które nam się nie spodobają. Nie od dziś wiadomo bowiem, że ślepe podążanie za modą nie popłaca.
Jeśli chodzi o farby pastelowe, na rynku dostępne są one właśnie w formie farb zmywalnych ale zaczynają pojawiać się też produkty do trwałej koloryzacji. Ku rozczarowaniu wielu maniaczek pastelowych włosów paleta kolorów pastelowych jest niestety dość uboga. Zmywalne farby są idealną propozycją dla tych, którzy nie lubią zmian trwałych, uwielbiają eksperymentować i próbować ciągle nowości. Zmywalne farby utrzymują się do kilku myć włosów więc nawet jeśli coś nie przypadnie nam do gustu po przefarbowaniu nie należy się załamywać i spokojnie poczekać na „zejście” koloru.

Stosuj się do zaleceń producenta

Co ważne i powinno być oczywistością przy farbowaniu nieważne jaką farbą i kolorem należy przestrzegać instrukcji użycia i nakładania produktu na włosy. Przede wszystkim należy przyjrzeć się zasadom mieszania składników i czasu pozostawiania farby na włosach. Trzeba też pamiętać że koloryzacja to nie wszystko, wypada też odpowiednio zadbać o nasze włosy stosując odpowiednio dobraną pielęgnację.