Czy to jest Twój nowy irygator? Jeśli jeszcze go nie masz musisz podjąć jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu. Małe poręczne urządzenie, które z łatwością dotrze do trudnodostępnych miejsc w jamie ustnej. Irygator dentystyczny to produkt do płukania i czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Śnieżnobiały, piękny uśmiech to wizytówka niewielu osób, jednak każdy chce dobrze wyglądać.

Jak działa irygator?

Cała procedura jest bardzo prosta, nic skomplikowanego. Irygator pod ciśnieniem wytwarza strumień wody, pozwala to pozbyć się płytki nazębnej i bakterii, które osiedlają się na naszych zębach. Ten niewielki aparacik jest alternatywną dla nici dentystycznej i szczoteczek międzyzębowych. Specjalna końcówka nakierowywana bezpośrednio na miejsce, które ma być poddane czyszczeniu ułatwia używanie irygatora.

Jaki irygator wybrać?

Na co dzień używamy pasty i szczoteczki dodatkowe akcesoria powolnymi krokami zaczynają wchodzić w codzienny rytuał. Wiele osób nadal wystrzega się nowinek technicznych, z obawy do końca sami nie wiedząc o co. Kamień nazębny, próchnica, krwawiące dziąsła to problemy wielu osób, niewłaściwa higiena często sprzyja powstawaniu dużych siedlisk bakterii. Jak sobie pomóc? Wybierając irygator dentystyczny. Ogromny rynek akcesoriów dentystycznych oferuje dwa modele irygatorów, stacjonarny oraz bezprzewodowy. Do podstawowych różnic pomiędzy nimi należą wielkość, pojemność zbiornika, zakres ciśnienia wody oraz sposób zasilania. Podczas zakupów warto przyjrzeć się tym parametrom, na ich podstawie można wybrać odpowiedni aparat dla siebie.
Czy już wiesz jaki irygator wybrać? Irygatory stacjonarne są dużo większe od bezprzewodowych oraz co każdy zapewne wie są zasilane sieciowo.

Dla kogo przeznaczone są irygatory?

Dzieci, dorośli, nie ważne w jakim wieku, każdy może skorzystać z tego typu akcesoriów dentystycznych. Polecany jest do polepszenia warunków panujących w naszej jamie ustne, pomocny jest przy stanach zapalnych dziąseł, usuwaniu płytki nazębnej i wielu innych przypadłościach.

Warto pamiętać, że po zakończonych zabiegach należy zadbać o sprzęt. Wylać resztki wody, a także pamiętać o regularnym odkamienianiu. Prawidłowo konserwowany irygator będzie nam długo służył, a my będziemy mogli cieszyć się świeżym, zdrowym i pięknym uśmiechem. Czy już wiesz jaki model dla siebie wybrać? Warto zajrzeć do sklepu lub skorzystać z Internetu by zaznajomić się z ofertą wielu firm, które poszukują nowych klientów zachęcając ich korzystną ceną oraz wieloma ciekawymi promocjami.