Lato w pełni, w niedługim czasie urlop. Każdy zapewne chce pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Wszystkie metody zawiodły? Niemożliwe, jest wiele opcji. Tych zdrowych i mniej zdrowych.

Co wspomaga odchudzanie?

Czy zielona herbata to dobry suplement diety. Czy pomoże pozbyć się niechcianych kilogramów? Różne opinie można znaleźć w Internecie, blogi i fora internetowe promujące zdrową dietę, walkę z nadwagą zalecają picie tego magicznego napoju.
W kilku słowach herbata to napar z niefermentowanych liści, producenci przekonują, że słynie ze swoich zdrowotnych właściwości. Regularne jej picie pozwala komórkom naszego organizmu zachować młodość i zapobiega nowotworom. Istnieje jeszcze wiele innych zalet jak herbata zielona dodaje ził, pobudza, zwiększa odporność, ulepsza krążenie a co ważne dla wielu osób obniża poziom „złego” cholesterolu.

Ostatnimi laty prowadzono wiele badań nad właściwościami herbaty, japońscy naukowcy wysunęli wnioski, że regularne picie 3 filiżanek napoju dziennie przez okres 3 miesięcy skutkuje spadkiem wagi o około 1, 5kg, bez wprowadzania innych zmian w diecie. Co ma wpływ na takie działanie zwykłej herbaty? Oczywiście zawarte w niej katechiny, które poprawiają metabolizm. Substancje mają dobre właściwości, które zatrzymują wchłanianie tłuszczu, glukozy z produktów spożywczych.
Opinie są nadal podzielone, jednak kolejne badania wykazują, że zielona herbata na odchudzanie jest skuteczna, posiada ona lepsze właściwości odchudzające niż pozostałe napoje, które zawierają kofeinę. Podczas przeprowadzonych analiz wykryto, że składniki jak teina oraz garbniki podnoszą termo genezę.
Co to jest? Nie wiesz? Zaraz CI wyjaśnię. Termogeneza to proces wytwarzania przez organizm ciepła, w tym czasie rozpadowi ulega tłuszcz, a my spalamy zbędne kalorie.
Zielona herbata nie wystarczy.

Napój ten jest tylko pomocnikiem, który ułatwia wiele procesów, nie można jej jednak uznać za dietę. W obecnym świecie panują często przedziwne przekonania, żeby schudnąć trzeba się głodzić. Jest to ogromną nieprawdą można smacznie jeść z zachowaniem rozsądku. Mniejsze porcje a częstsze, oczywiście o mniejszej zawartości kalorycznej, najlepiej porzucić uwielbiane słodycze i wspomóc się aktywnością fizyczną. Zdrowa dieta, sport i zielony napój to rozwiązanie najlepsze z możliwych. Po kilku miesiącach każdy sam zauważy zadowalające efekty.

Podsumowując zielona herbata na odchudzanie to dobry wybór, dzięki niej zapomnimy o nadliczbowym tłuszczyku a przy zdrowym stylu życia mamy szansę na szczupłą i piękną sylwetkę.