Piesze wędrówki po górach mają w sobie coś z medytacji dla duszy i ciała.
Trud wspinaczki oczyszcza nasze zestresowane umysły i spięte organizmy. Coraz więcej polaków, zamiast wycieczki w morze, wybiera nasze przepiękne polskie góry. Przyjrzyjmy się dzisiaj topowej trójce, jeśli chodzi o to, gdzie wybrać się, żeby pochodzić po górach, zażyć świeżego, górskiego powietrza, i zrobić przepiękne zdjęcia. Zaczynamy!

1.Pieniny.
Górskie pasmo w łańcuchu Karpat, zlokalizowane w południowej Polsce zachwyca turystów przepięknymi widokami i rewelacyjnymi szlakami turystycznymi. Z czym kojarzą się nam Pieniny? Jezioro czorsztyńskie, zamek w Niedzicy, Trzy schroniska turystyczne – atrakcje są tak liczne, że najlepszym sposobem jest po prostu spakować plecak i jechać zobaczyć je wszystkie! Więcej o Pieninach tu https://tamideblog.pl/w-polsce/pieniny/

2. Tatry.
Któż z nas nie słyszał o Tatrach. Te najsłynniejsze w Polsce góry, przyciągają rok rocznie, ogromne ilości turystów. Nie ma co się dziwić – Tatry, to tak urokliwe góry, że kto tam był sto razy i za sto pierwszym będzie miał co zwiedzać i gdzie iść. Morskie oko, Giewont, jaskinie, szlaki turystyczne. Wolisz piesze wędrówki po łonie natury niż zatłoczone miejsca, gdzie turystów jest w bród? W Tatrach każdy znajdzie coś dla siebie.

3. Bieszczady
Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady – ten często powtarzany slogan, świetnie ukazuje czym właściwie Bieszczady są. Cisza, spokój, natura oraz dzikie zwierzęta. Miejsce idealne dla tych, którzy pragną oderwać się od miejskiego ruchu i zażyć spokoju i uczucia odcięcia się od wszelkiej cywilizacji. Duża ilość szlaków turystycznych pozawala na dokładnie dobrane pod nas wycieczki.