Nowoczesne technologie, często mamy wrażenie, że tradycyjna pasta i szczoteczka powoli odchodzą w zapomnienie. Chcemy by nasze zęby były śnieżnobiałe i zdrowe.

Szczoteczka soniczna, irygator i co jeszcze?

Nowoczesny rynek oferuje wiele metod utrzymania jamy ustnej w doskonałej kondycji. W utrzymaniu czystości możemy wykorzystać szczoteczki soniczne, manualne, różnorodne pasty i płukanki do zębów. Jednak to nie wszystkie elementy stomatologicznego wyposażenia. Często pomocne okazują się dodatkowo nici dentystyczne, oraz szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych. Najnowszym rozwiązaniem na rynku oczywiście są irygatory do zębów.

Co to jest?

CO to jest i w jakim celu się to stosuje? Zapewne niejedna osoba pierwszy raz w swoim życiu spotyka się z takim określeniem. W kilku słowach jest to urządzenie wykorzystywane do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, aparat wystrzeliwuje płyn pod ciśnieniem. Ciekawy produkt pozwala usunąć w świetny sposób resztki pokarmu i osady, które są zlokalizowane w obszarach trudnodostępnych.
Czy każdy może stosować irygator?
Ogólnie przyjmuje się, że z tego niedużego urządzenia mogą skorzystać wszyscy. Osoby, które pragną zadbać o higienę jamy ustnej, a także z innymi problemami jak aparaty ortodontyczne, krwawiącymi dziąsłami. Irygatory do zębów w łatwy sposób dotrą nawet do najdalej ukrytego zakamarka.

Rodzaje irygatorów.

Obecnie wyróżniamy dwa podstawowe modele, stacjonarne oraz bezprzewodowe.
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia? Podstawowe pytanie, które nasuwa się wielu przyszłym użytkownikom. Warto pamięta, że nie wolno używać irygatora mokrymi rękami, co często jest nieuniknione w łazience. Te małe i poręczne urządzenia posiadają pojemniczek, w którym umieszczany jest specjalny płyn, Oferta jest szeroka, wybór ogromny wybór zależy często od problemu z jakim się spotykamy, podrażnione, krwawiące dziąsła, a może wzmocnienie szkliwa.

Irygator jest urządzeniem nowym, które jeszcze nie wszyscy znają. Potrzeba trochę czasu by nowi użytkownicy okazali swoje opinie, często po kilku użyciach nie można stwierdzić czy produkt się sprawdzić, czy problemy jamy ustnej minęły. Nie ważne czy dziecko czy dorosły, zanim dokona pierwszych irygacji powinien zaznajomić się dokładni e z techniką wykonywanych zabiegów. Pasta i dobra szczoteczka to podstawa, każdy inny element jest uzupełnieniem działań profilaktycznych, mających na celu utrzymanie naszego uzębienia w doskonałej kondycji. Zanim sami ocenimy stan naszych zębów, co pół roku warto wykonać przegląd dentystyczny.