Współczesny świat bardzo szybko się rozwija, coraz częściej pojawiają się nowinki techniczne, które mają ułatwić nam życie. Tradycyjna szczoteczka i pasta to już przeżytek, coraz więcej osób korzysta z pomocy innych urządzeń. Czy marzysz o zdrowych i śnieżnobiałych zębach?

Szczoteczka elektryczna, a może irygator?

Prawidłowe czyszczenie zębów to konieczność każdego dnia, pozostawione same sobie niestety szybko zostają zasiedlone przez liczne bakterie, które powodują próchnicę, a to już krok do tragedii. Rynek dentystyczny jest coraz większy, można wybierać w szczoteczkach sonicznych, manualnych, przeróżnych pastach i płukankach do zębów. Pomoc w walce z zabrudzeniami przyniosą także nici dentystyczne oraz szczoteczki, którymi możemy czyścić przestrzenie międzyzębowe. Producenci zachwycają nas ostatnio nowym, doskonałym produktem jakim są irygatory dentystyczne.

Co to jest irygator, do czego się go wykorzystuje?

Wiele osób zastanawia się po co nam takie urządzenie. Nigdy niewidziane na oczy, czy szczotkowanie nie wystarczy? Nowy produkt wykorzystywany jest do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, aparat wystrzeliwuje płyn pod ciśnieniem. Działania te pozwalają usunąć w szybki i dokładny sposób resztki pokarmów i osad, który znajduje się w rejonach trudnodostępnych.
Irygatory są przeznaczone dla wszystkich. Nieważne czy to dziecko, czy osoba dorosła. Urządzenia pomogą zwalczyć wiele problemów zdrowotnych jak krwawiące dziąsła, a także będą bardzo pomocne osobom, które noszą aparaty ortodontyczne.
Obecnie na rynku możemy odnaleźć dwa rodzaje irygatorów, irygatory dentystyczne stacjonarne oraz bezprzewodowe.

Wybór urządzenia?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Ogromny wybór wcale nie ułatwia decyzji, irygator wybierzemy na podstawie problemu z jakim się spotykamy. Czy ma działać łagodząco na podrażnione, krwawiące dziąsła, a może wzmocnić szkliwo.
Urządzenia te są stosunkowo nowe, mało znane, zanim wiele osób przekona się do nowych akcesoriów dentystycznych musi upłynąć sporo wody w rzece. Opinie są obecnie różne, jednak zbyt krótko są testowane by jednoznacznie stwierdzić ich doskonałe działanie. Warto pamiętać, że pasta i szczoteczka oraz poprawne mycie jest podstawą dbania o higienę jamy ustnej. Każdy inny produkt wspomaga te działania. Nie zapominajmy o wizycie u specjalisty, dentysta wprawionym okiem oceni stan naszego uzębienia, ewentualnie wykona kilka łątek, które zapobiegną dalszemu psuciu się naszych zębów, a my będziemy się cieszyć zdrowym i białym uśmiechem.