Każdy chce mieć piękny uśmiech. Taka już jest ludzka natura, że kiedy ktoś się uśmiecha, to od razu pałamy do niego większym zaufaniem i chęcią poznania takiej osoby lepiej. Dlatego tak wiele osób dzisiaj, pożąda czarującego uśmiechu, rodem z Hollywood. Oczywiście rzeczywistość, jak to zwykle bywa, jest zazwyczaj zgoła inna, od wyidealizowanej wizji wyobraźni. To już potwierdzony fakt, że ludzie w XXI wieku mają zęby w coraz gorszej kondycji. Za wszystko obwinia się głównie wszechogarniający cukier, który dodawany jest, dosłownie do wszystkiego. Za przyczynę złej kondycji uzębienia dzisiejszego człowieka, odpowiada także szereg alergii i upośledzeń pokarmowych, jak nieprzyswajalnie laktozy, czy glutenu. Oczywiście odpowiednia higiena jamy ustnej potrafi zdziałać cuda, ale niestety niektórych rzeczy przeskoczyć nie może. Co wtedy? Jest pewien sposób, dzięki któremu, będziemy mieli piękne, proste i śnieżnobiałe zęby i nie jest to protetyka.

Od ucha do ucha nie tylko u dzieci

Licówki, czyli nanoszenie na cienkich, najczęściej porcelanowych płatków, to ostatnio prawdziwy hit stomatologiczny. Ilość osób, która poddaje się temu zabiegowi rośnie z roku na rok. Powodem jest fakt, że dzięki licówkom, jesteśmy w stanie uzyskać piękny, prosty i śnieżnobiały uśmiech. Nie jest to bardzo inwazyjny zabieg, ponieważ do naszych zębów, przyklejane są porcelanowe płytki, których trwałość to około 8-13 lat, więc nasz uśmiech będzie błyszczał przez lata.
Każdy dentysta czy stomatolog z pewnością stwierdzi, że jednym z najdroższych zabiegów stomatologicznych, są właśnie licówki.
Jakie są koszty tego innowacyjnego zabiegu?
Oczywiście wszystko zależy, od tego jakiego rodzaju materiał, ma być użyty w płytkach.
Akrylowe licówki są najtańsze, są niestety najmniej trwałe. Koszt akrylowych licówek, to około 200 złotych za ząb. Jeśli pomnożymy to o ilość zębów, które mają być pokryte płytką, to nawet w wypadku najtańszej opcji, pojawia się spora suma.
Licówki kompozytowe, to droższa opcja, której koszty wahają się między 250-350 zł za ząb. Najdroższym rodzajem licówek, są te wykonane ze specjalistycznej porcelany. Tutaj koszty sięgają czasami nawet 1500 złotych za jeden ząb! Dlatego też na porcelanowe licówki, stać jest najbogatszych.
Warto tutaj wspomnieć, że koszty zależą od kliniki stomatologicznej, do której się udamy w celu wykonania licówek. Jednakże, jeśli dysponujemy wystarczająco dużym budżetem, to warto zainwestować w piękny uśmiech, który posłuży nam całe lata.