Śnieżnobiały uśmiech to marzenie niejednej osoby. Czy ty też chcesz cieszyć się swoim zdrowym uzębieniem?
Na co zwrócić uwagę podczas codziennej higieny jamy ustnej. Po pierwsze najważniejsze odpowiedni dobór szczoteczki, warto zwrócić uwagę przy wyborze na to co nam doskwiera. Płytka nazębna, krwawienie i wiele innych. Rynek jest bardzo szeroko rozwinięty, wyróżniamy obecnie szczoteczki z włosiem miękkim, średnio-twardym oaz twardym. Kolejny krok to pasta, oczywiście najlepsza będzie ta z fluorem, już u najmłodszych możemy odnaleźć niewielkie jego ilości.

Czyszczenie zębów

Zacznijmy od stwierdzenia jak dbać o zęby. Odpowiedni dobór szczoteczki i pasty mamy za sobą. Teraz swoją uwagę warto zwrócić na jakość i ilość wykonywanych czynności. Po pierwsze czyszczenie zębów przeprowadzamy trzy razy dziennie, rano, wieczorem i w ciągu dnia, gdy nasze uzębienie tego wymaga. Wykonujemy ruchy okrężne, wymiatające, pamiętając oczywiście o oczyszczeniu języka. Szczotkowanie musi potrwać chwilę, nowoczesne szczoteczki, szczególnie te elektryczne wyposażone są w czujniki, które odliczają czas mycia. Każdy zapewne doskonale wie jak dbać o zęby, jednak zagonienie, brak czasu, pośpiech czy też zmęczenie wymuszają na nas niedokładność.
Współczesny rynek to wiele innych technologii, nić dentystyczna już dawno odeszła na drugi plan, obecnie coraz popularniejsze stają się szczoteczki soniczne oraz irygatory.

Irygator

Co to w ogóle za urządzenie? Pozwala w szybki i co najważniejsze skuteczny sposób wy czyścić zęby, bezboleśnie dotrzeć do najdalej skrywanego zakamarka naszej jamy ustnej.

Wizyta u stomatologa

Podstawowe czynności w domu są bardzo skuteczne, należy tylko odpowiednio je wykonywać. Kontrolę nad naszym stanem uzębienia oczywiście przeprowadzi stomatolog. Lekarz od zębów jest bardzo delikatny, znajdzie odpowiedź na nurtujące nas pytania, wykona kilka łatek na naszych zębach, gdy będzie potrzebna im pomoc.
Co pół roku każdy powinien pojawić się na kontroli, zobaczyć co działa sprawnie, a co ulepszyć. Nigdy nie wiadomo, kiedy spotka nas przeszywający ból, a pomoc dentysty będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie warto czekać do ostatniej chwili, gdy nie będzie już ratunku, a nasze zęby pójdą na stracenie. Trzeba będzie je usunąć. Zaklep termin u fachowca, staw się na czas oraz przekonaj się, że wizyta wcale nie jest straszna, te wszystkie opowieści często są wyssane z palca i nie mają przełożenia na rzeczywistość. Zapewne bywają wyjątki od reguły, może przytrafić się ktoś nieprzyjemny.