Styl to tak naprawdę dosyć subiektywne pojęcie. Zewsząd atakują nas obrazy szczupłych, młodych i atrakcyjnych kobiet reklamujących to co modne: najnowszy zegarek, nowa fryzura, sukienka we wzory i w odcieniu, który idealnie podkreśli twoją urodę i figurę. Przecież modna może być nie tylko dwudziestoparolatka ale też czterdziestolatka a nawet sześćdziesięciolatka. Moda nie ma granic, tym bardziej granic wiekowych.

Często panuje takie przekonanie że w pewnym wieku tego i tamtego już nie przystoi, nieraz odnosi się to też do odzieży. To nieprawda, że dojrzałe kobiety nie powinny bawić się modą. Każda ma prawo nosić taką odzież, w której czuje się najlepiej, co jej się podoba i dodaje szyku czy elegancji. Dobrym przykładem jest aktorka Jane Fondy, której stylizacje mimo podeszłego wieku, ciągle przyciągają wzrok, nie da się obok niej przejść obojętnie.

Nie daj zamknąć się w sztywne ramy

Jeśli spodobała ci się jakaś rzecz na wystawie, uważasz że pasuje do ciebie i dobrze będziesz się w niej czuć a może przy okazji jest w znakomitej cenie to nie zastanawiaj się ani chwili! Oczywiście nie da się zaprzeczyć, że wybór stroju dla dojrzałej kobiety jest dużo trudniejszy niż dla nastolatki i wymaga zastanowienia, ponieważ od dorosłej kobiety oczekuje się wyczucia sytuacji i dopasowania do niej stylu swojej kreacji. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie tego co modne ale też wygodne tak aby nie przesadzić i nie przekoloryzować a przede wszystkim czuć się w tych ubraniach sobą! Parę wiosen więcej na karku nie powinno wpłynąć na to że ktoś zrezygnuje z sukienek, spódnic choć do tej pory je uwielbiał. Tak samo jeśli w jasnych i żywych kolorach czujesz się jak ryba w wodzie dlaczego miałabyś zamienić to na nudne szarości, czernie czy granaty, bo w tym wieku to już nie wypada być jak kolorowy ptak. A właśnie wypada! Trzeba tutaj przypomnieć słowa wszystkim znanej Coco Channel „moda przemija, styl pozostaje” i tego należy się trzymać. Nie warto zmieniać pod wpływem czyichś spojrzeń czy sztampowych reguł swojego naturalnego stylu.

Pokaż siebie i baw się modą!

W dojrzałym wieku również można dobrać odzież, która podkreśli sylwetkę i doda kobiecości. Jeśli już nie masz figury nastolatki, wybierz, np. suknie kopertowe, która tuszują wystający brzuszek. Dekolt w kształcie litery V natomiast zdecydowanie wysmukli górną część ciała jednocześnie wydłużając optycznie szyję. Jeśli uważasz że obcasy już nie są dla ciebie odpowiednie i cenisz sobie wygodę wybierz botki – lekkie i swobodne.
Obecnie króluje też moda vintage. Zestawienia, które tworzone były w przeszłości przez najbardziej stylowe damy, są wspaniałym źródłem inspiracji dla współczesnych kobiet. Można więc zapożyczyć pojedyncze akcenty, łącząc ze sobą w ciekawy sposób styl vintage z nowoczesnością.