Zgrabna i smukła sylwetka to efekt, który można osiągnąć tylko poprzez zastosowanie odpowiedniej diety, a także aktywności fizycznej. Wiele kobiet nie potrafi się jednak zmobilizować do tego, aby ćwiczyć w domu, ponieważ rozprasza je wiele przeróżnych czynników, dlatego też, aby zadbać o swój wygląd zewnętrzny, warto wybrać się na zajęcia fitness. Które jednak z zajęć cieszą się największą popularnością?

Step

 

Kobiety, które mają w miarę dobra kondycję i zbyt szybko się nie przemęczają, bardzo często wybierają zajęcia na stepie, które polegają na energicznym wchodzeniu na specjalną platformę, najczęściej w rytm muzyki. Takie ćwiczenia s z reguły bardzo intensywne, jednak dzięki nim można w krótkim czasie zredukować tkankę tłuszczową, wzmacniając przy okazji dolne partie ciała.

TRX

Trening funkcjonalny z taśmami zaczyna cieszyć się coraz większą popularności w wielu klubach fitness. czym jednak jest TRX? To dwie bardzo wytrzymałe taśmy mające kształt litery “Y”, które przymocowane s najczęściej do sufitu. W trakcie treningu można wykonywać przeróżne ćwiczenia, poprawiające wygląd pośladków, nóg, ramion oraz brzucha.

Joga i pilates

Te dwa ćwiczenia nie pomogą wprawdzie zredukować masy ciała, jednak wpływają one niezwykle korzystnie na psychikę oraz samopoczucie, ponieważ pomagają się zrelaksować oraz rozciągnąć. Joga pomaga nie tylko ukoić nerwy, ale również poprawić wydolność całego układu krążenia. Jeśli chodzi natomiast o pilates to trening ten polecany jest w szczególności tym osobom, które mają problemy z kręgosłupem, ponieważ pomaga go odciążyć. Dzięki temu treningowi można ponadto wzmocnić mięśnie brzucha, a także wyrzeźbić sylwetkę.

Stretching

Stretching to trening polegający na rozciąganiu poszczególnych mięśni, jednak łączy on w sobie zarówno elementy gimnastyki, jak i kulturystyki. Polega on na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń spokojnych (2-5 sekund) oraz dynamicznych (10-15 sekund), dlatego też jest on polecany w szczególności osobom, które mają dosyć dobrą kondycję. Przed rozpoczęciem treningu należy oczywiście wykonać krótką rozgrzewkę, ponieważ jedynie w ten sposób można uniknąć pojawienia się ewentualnej kontuzji, czego oczywiście lepiej uniknąć.