Restrykcyjna dieta i wielogodzinne treningi nie przynoszą rezultatu? W walce o szczupłą sylwetkę należy liczyć się niestety z wieloma wyrzeczeniami, jednak oprócz odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej należy również postawić na specjalne zabiegi, które pomogą wyszczuplić sylwetkę. Jakie jednak zabiegi wyszczuplające cieszą się obecnie największą popularnością wśród osób chcących zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza

Zamrażanie komórek tłuszczowych, czyli tzw. kriolipoliza to zabieg, który cieszy się dosyć dużą popularnością, ponieważ jest stosunkowo tani i zapewnia dosyć dobry efekt. W trakcie trwania zabiegu problematyczna partia ciała zostaje nasmarowana żelem, po czym przykłada się do niej chłodzącą głowicę, która lekko zasysa skórę. Komórki tłuszczowe zostają w ten sposób zamrożone oraz wydalone z organizmu w procesie naturalnej wymiany limfatycznej. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, jednak na jego efekty należy poczekać co najmniej kilka tygodni.

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym podaniu dwutlenku węgla w problematyczne miejsce, najczęściej w okolice ud, pośladków oraz brzucha. Podana w ten sposób substancja wywołuje szereg reakcji w tkance tłuszczowej zlokalizowanej pod skórą. Efektem tego zabiegu jest zatem widoczne wyszczuplenie sylwetki oraz wygładzenie skóry. Kobiety, które mają dodatkowo problem z cellulitem, mogą po kilku zabiegach zauważyć znaczące zmniejszenie problemu, jednak ilość koniecznych do wykonania zabiegów to kwestia indywidualna.

Lipoliza iniekcyjna

Kolejnym cieszącym się dosyć dużą popularnością zabiegiem wyszczuplającym sylwetkę jest lipoliza iniekcyjna polegająca na nakłuwaniu problematycznego obszaru ciała specjalną, ultracienką igłą, przy pomocy której w głąb skóry zostaje wstrzyknięty preparat. Wspomniany preparat ma za zadanie wywołać kontrolowany stan zapalny w tkance tłuszczowej, doprowadzając do jej rozpadu oraz wydalenia na zewnątrz organizmu. Pierwsze efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby były jak najlepsze, warto zdecydować się na serię co najmniej kilku zabiegów przeprowadzanych w równych odstępach czasowych (co dwa tygodnie, nie częściej).