Gdy temperatura na zewnątrz przekracza 20 stopni Celsjusza, praktycznie wszystkie panie zdejmują ze swoich stóp ciężkie półbuty i baleriny, zakładając na nie wygodne i przewiewne klapki oraz sandały. Odsłaniając jednak swoje stopy, należy zadbać o nie w odpowiedni sposób, poświęcając kilkadziesiąt minut swojego cennego czasu na wykonanie pedicure. Co jednak będzie potrzebne do tego zabiegu i jak należy przeprowadzić go w prawidłowy sposób?

Niezbędne akcesoria

Właściwa pielęgnacja stóp jest niezwykle ważna przez cały rok, nie tylko wtedy, gdy na stopy zakłada się letnie obuwie. Raz w tygodniu należy zatem przeprowadzić pedicure, zaopatrując się w tym celu takie niezbędne akcesoria jak pilnik do paznokci, obcinacz, sól do kąpieli, tarka lub frezarka, ręcznik, krem do stóp (można również sięgnąć po maskę), separatory, a także lakier do paznokci.

Przebieg zabiegu krok po kroku

Pielęgnację stóp należy rozpocząć od skrócenia paznokci, a także nadania im pożądanego kształtu przy pomocy pilnika (paznokcie zawsze należy piłować na prosto, ponieważ jedynie w ten sposób można uniknąć problemu wrastających paznokci). Ważne jest również usunięcie skórek, dlatego też w tym celu należy użyć albo frezarki z odpowiednim frezem, albo specjalnego preparatu, który pomoże je zmiękczyć. Gdy paznokcie zostaną już w odpowiedni sposób przygotowane, należy zmiękczyć skórę, fundując swoim stopo kąpiel wodną. W tym celu do miski należy wsypać specjalną sól, zalewając ją ciepłą wodą i mocząc w niej stopy przez ok. 15-20 minut. Gdy stopy już się wymoczą przy pomocy tarki lub frezarki należy delikatnie usunąć martwy naskórek, dzięki czemu stopy staną się miękkie i gładkie. Warto w tym celu zainwestować w dobrą frezarkę, ponieważ przy jej pomocy można zarówno usunąć skórki, opiłować paznokcie, a także usunąć zrogowaciały naskórek. Przygotowane w ten sposób stopy warto na koniec zabiegu potraktować dobrym kremem do stóp, nakładając go dosyć grubą warstwą i zakładając na nie skarpetki, dzięki czemu składniki aktywne znacznie lepiej zadziałają na skórę. Przed aplikacją kremu paznokcie można dodatkowo pomalować lakierem w ulubionym kolorze, odczekując jednak co najmniej kilkanaście minut do jego całkowitego wyschnięcia.