Gładka skóra pozbawiona niedoskonałości to efekt, który można uzyskać nie tylko poprzez stosowanie odpowiednio dobranych balsamów do ciała, ale również peelingów, które pomagają złuszczyć martwe komórki naskórka. Obecnie gotowe peelingi do skóry można bez problemu zakupić w każdej drogerii, jednak znacznie lepiej przygotować je samodzielnie w domowym zaciszu. Taki peeling w odróżnieniu od swojego drogeryjnego odpowiednika nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla skóry. Z jakich jednak produktów można przygotować wspomniany kosmetyk?

Cukier

Cukier to produkt, którego w żadnym domu nie brakuje, dlatego też warto wykorzystać go przy produkcji domowego peelingu. Aby go jednak przygotować, należy 1/2 szklanki cukru wymieszać z kilkoma łyżkami wybranego oleju lub oliwy z oliwek, wmasowując następnie bardzo energicznymi ruchami w skórę.

Kawa

Kolejnym produktem, który znajduje się niemal w każdej kuchni jest kawa, która stanowi świetną alternatywę dla cukru. Warto przy tym podkreślić fakt, iż kawa zawiera w swoim składzie kofeinę, która wspomaga walkę z cellulitem, poprawiając przepływ krwi oraz wygładzając w widoczny sposób skórę. W jaki jednak sposób należy przygotować peeling kawowy? Wystarczy wymieszać ze sobą fusy z zaparzonej wcześniej kawy oraz cynamon, wcierając kosmetyk nie tylko w problematyczne miejsca, ale również w pozostałe partie ciała.

Płatki owsiane

Wymienione powyżej domowe kosmetyki idealnie nadają się do pielęgnacji ciała, jednak nie należy przy tym zapominać o twarzy. W tym przypadku należy jednak sięgnąć po w miarę delikatny domowy kosmetyk, który nie wywoła podrażnienia, a także zaczerwienienia skóry. W walce o gładką skórę na twarzy warto sięgnąć po płatki owsiane, które pomogą oczyścić zatkane pory, eliminując przy okazji krostki oraz wypryski. Łyżkę oliwy z oliwek należy wymieszać z 2 łyżkami zmielonych płatków owsianych oraz 3 łyżkami letniego mleka. Konsystencja produktu powinna być zwarta (nie może być ani zbyt gęsta, ani zbyt ciekła) a przygotowaną papkę należy zaaplikować na twarz, delikatnie wmasowując ją w skórę przez kilka minut. Preparat należy następnie zmyć letnią wodą, osuszając skórę papierowym ręcznikiem.