W obecnych czasach praktycznie żadna kobieta nie wychodzi z domu do pracy, na imprezę, czy też do sklepu bez dobrze wykonanego makijażu, który podkreśla walory jej urody. Dzięki makijażowi można w prosty i w miarę szybki sposób zakamuflować takie mankamenty urody jak przebarwienia, krostki, piegi, a także cienie pod oczami. W jakie jednak kosmetyki należy się zaopatrzyć, aby wykonać perfekcyjny makijaż?

Korektor

Kobiety, które zmagają się z takimi problemami, jak przebarwienia, a także cienie pod oczami powinny zaopatrzyć się koniecznie w korektor, który aplikuje się wyłącznie na obszary, które tego potrzebują (nie na całą twarz). Korektory, które można obecnie zakupić w sklepach, występują w formie płynnej lub w sztyfcie, przy czym ten pierwszy produkt nie powinien być rozmazywany na twarzy, tylko delikatnie wklepywany.

Baza i podkład

Baza to produkt, który odpowiada za to, aby podkład przez co najmniej kilka godzin utrzymywał się na twarzy (nie ważył się), pochłaniając nadmiar sebum. Dzięki temu kosmetykowi skóra nie błyszczy się, a trwałość makijażu zostaje wydłużona. Kolejnym bardzo ważnym kosmetykiem, który nakłada się na bazę jest podkład, pomagający ujednolicić kolor skóry, a także zakrywający wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Dobrze dobrany podkład powinien idealnie stopić się z kolorytem skóry, nie tworząc przy tym efektu maski. Obecnie w sklepach można zakupić różnego rodzaju podkłady, jednak największą popularnością ciesz się te kryjące, rozświetlające oraz matujące. Podkład można aplikować na twarz zarówno palcami, jak i specjalnymi gąbeczkami.

Puder

Aby utrwalić i zmatowić makijaż warto sięgnąć po puder w formie kamienia, który aplikuje się na twarz przy pomocy grubego pędzla. Na jaki jednak puder warto się zdecydować, biorąc pod uwagę fakt, iż na sklepowych półkach można znaleźć kilka ich rodzai? Wszystko uzależnione jest od posiadanego rodzaju skóry, jednak większość kobiet najczęściej sięga po puder transparentny, a także brązujący.

Tusz do rzęs i eyeliner

Eyeliner to kosmetyk, przy pomocy którego można namalować prostą kreskę na powiece, powiększając oraz uwydatniając tym samym oko. Z kolei tusz do rzęs pomaga wydłużyć oraz pogrubić rzęsy, jednak aby idealnie podkreślić oko, najlepiej sięgnąć po tusz w kolorze czarnym.