Piękna skóra pozbawiona niedoskonałości to efekt, do którego dąży chyba każda kobieta, jednak stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków nie zawsze przynosi zamierzony efekt. W takim przypadku warto zastanowić się nad zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, ponieważ są one w stanie uporać się z niejednym defektem kosmetycznym. Obecnie niejedna klinika dermatologii ma w swojej ofercie szereg zabiegów na twarz, jednak które z nich cieszą się największą popularnością?

Mezoterapia

Mezoterapia to jeden z cieszących się największą popularnością zabiegów, który polega na pobraniu od pacjentki jej własnej krwi oraz odwirowaniu jej w specjalnym urządzeniu. Wyodrębniony wówczas preparat wstrzykuje się przy pomocy cienkiej igły w określone partie skóry, poprawiając tym samym wygląd twarzy. Osocze bogatopłytkowe to całkowicie naturalna substancja, która jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, ponieważ nie wywołuje żadnych skutków ubocznych oraz reakcji alergicznych. Skóra po zabiegu odzyskuje swój dawny blask, natomiast zmarszczki zostają wygładzone.

Zabieg przy użyciu nici liftingujących

W ostatnim czasie dosyć dużą popularnością wśród wielu kobiet zaczął cieszyć się zabieg wykorzystujący tzw. nici liftingujące powstające z kwasu glikolowego oraz kwasu polimlekowego. Nici stanowią świetną alternatywę dla klasycznego liftingu, który polega na nacinaniu skóry. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wprowadzeniu wspomnianych nici tuż pod skórę. Jakich efektów zabiegu można się jednak spodziewać? Skóra staje się napięta i gładka a oprócz tego owal twarzy zostaje wymodelowany.

Wypełnianie ust przy pomocy kwasu hialuronowego

Wiele kobiet marzy o pełnych i dużych ustach, dlatego też, aby je nieco powiększyć, warto zdecydować się na zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym. Substancja ta nie wywołuje z reguły żadnych skutków ubocznych w postaci np. reakcji alergicznych, dając w zamian efekt bardziej kształtnych i idealne nawilżonych ust. Kwas hialuronowy pomaga nie tylko powiększyć nieco usta, ale dodatkowo poprawia ich ogólny stan, dlatego też na taki zabieg warto zdecydować się w szczególności po zimie, czyli wtedy, gdy usta wymagają znacznie większej uwagi niż np. latem.