Trądzik kojarzony jest najczęściej z okresem dojrzewania, jednak w obecnych czasach problem ten dotyczy również wielu dorosłych. grudki, krostki oraz wypryski nie prezentują się na twarzy zbyt estetycznie, jednak pod żadnym pozorem nie należy ich rozdrapywać. W takim przypadku, aby uniknąć pojawienia się ewentualnych blizn, należy w odpowiedni sposób zadbać o swoją skórę, stawiając nie tylko na odpowiednią dietę, ale przede wszystkim na właściwą pielęgnację. W jaki jednak sposób należy dbać o swoją skórę, aby pozbyć się trądziku?

Oczyszczanie to absolutna podstawa

Na skórze każdego dnia gromadzone są różnego rodzaju zanieczyszczenia, które w połączeniu z potem, a także resztkami makijażu przyczyniają się do powstawania na twarzy wyprysków oraz krostek. Z tego też względu codziennie przed snem należy bardzo dokładnie oczyścić skórę płynem do demakijażu oraz żelem lub pianką dobraną do posiadanego rodzaju skóry (tłusta, mieszana). Podczas zakupu odpowiedniego preparatu należy jednak zwrócić bacznie uwagę na jego skład, gdyż takie substancje jak alkohol, SLS, czy też SLES, zamiast poprawić wygląd skóry, mogą jedynie nasilić zmiany.

Kolejny krok, czyli tonizacja i nawilżanie

Gdy skóra zostanie dogłębnie oczyszczona, należy ją ukoić, sięgając po delikatny tonik lub wodę kwiatową. Taki produkt pomoże nie tylko odświeżyć skórę, ale również zwęzić rozszerzone pory. W przypadku toników niezwykle ważne jest to, aby produkt ten również nie zawierał alkoholu, ponieważ substancja ta nadmiernie wysusza skórę, wzmagając tym samym wydzielanie sebum. Po zastosowaniu toniku na skórę należy zaaplikować krem nawilżający, który najlepiej, aby zawierał wyłącznie naturalne substancje takie jak wyciągi roślinne oraz ekstrakty.

Ochrona przed słońcem równie ważna

Słońce niestety nie jest sprzymierzeńcem skóry trądzikowej, ponieważ promienie słoneczne przyczyniają się niestety do wysypu pryszczy oraz krostek. Z tego też względu w trosce o swoją skórę należy zaopatrzyć się w krem z odpowiednio wysokim filtrem przeciwsłonecznym, który pomoże ochronić skórę przed niszczycielskim działaniem promieni UV oraz ryzykiem powstawania nieestetycznie wyglądających przebarwień (SPF co najmniej 30 a najlepiej 50)