O tym że warzywa są bardzo zdrowe wie chyba każdy. Różnorodność i wybór w warzywach sprawia, że każdy może naleźć coś dla siebie według upodobań smakowych. Warzywa to wiele witamin, minerałów i różnorodnych substancji odżywczych, które mają cudowny wpływ na nasz organizm. Dzisiejszym bohaterem będzie burak- niby taki pospolity, łatwo dostępny i dla niektórych taki nijaki, to prawda jest zupełnie inna, bo buraki to prawdziwy skarb. Buraki zapobiegają anemii, barwniki które nadają burakom tak piękny kolor są silnymi przeciwutleniaczami, zawierają kwas foliowy oraz witaminy:C, A, E, K, B6, tiaminę, ryboflawinę, wapń, żelazo, magnez, potas i wiele, wiele więcej. Gdy już wiemy co zawiera to wspaniałe warzywo to przygotujmy wspaniały napój dla naszego zdrowia.

Cała rodzina może się częstować.

Zakwas buraczany-nie tylko może posłużyć nam jako baza pod pyszny barszcz wigilijny, ale pity codziennie po szklance wzmocni naszą odporność, będzie walczyć z wolnymi rodnikami (będzie nas odmładzać:)) obniży poziom cholesterolu, pomoże w odchudzaniu przez dużą zawartość błonnika oraz świetnie będzie działać na cały organizm.
Przepis nie jest skomplikowany, potrzebować będziemy oczywiście buraki, wodę, czosnek, liście laurowe, ziele angielskie, sól. Po wyparzeniu słoika bądź kamionki obrane buraki kroimy w plastry, kostkę, półksiężyce- mamy dowolność:) i układamy w naszym naczyniu warstwami, zalewamy wodą z solą i po ok. 5-7 dniach mamy nasz super zdrowy napój gotowy.