Hybrydowe paznokcie w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy stały się niezwykle popularne, ponieważ coraz większa liczba kobiet poszukując czegoś trwalszego niż tradycyjny manicure, decyduje się właśnie na hybrydę. Hybryda stanowi obecnie świetną alternatywę zarówno dla tipsów, jak i żeli, ponieważ efekty zabiegu utrzymują się nawet przez 2 tygodnie (czasem nawet dłużej). Czym jednak jest wspomniana hybryda i w jaki sposób należy przeprowadzić zabieg?

Czym jest hybryda?

Na pierwszy rzut oka paznokcie hybrydowe nie różnią w zasadzie niczym od tradycyjnego manicure, jednak w rzeczywistości wszystko wygląda zupełnie inaczej. Paznokcie są nie tylko niezwykle mocne, ale również odporne na odpryski, jednak równie ważne jest to, iż się nie rozdwajają. Paznokcie hybrydowe można z powodzeniem wykonać nie tylko w salonie kosmetycznym, ale również samodzielnie w domowym zaciszu, jednak w tym celu należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów takich jak np. baza, primer, wybrany kolor hybrydy, a także lampa UV.

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Hybrydę z powodzeniem można wykonać samodzielnie, o ile oczywiście ma się odpowiednie umiejętności oraz stalowe nerwy. Aby wykonać zabieg, w pierwszej kolejności należy opiłować paznokcie według indywidualnych preferencji (można im nadać zaokrąglony lub nieco prostokątny kształt), nie zapominając przy tym o odsunięciu skórek. Wspomniane skórki można zmiękczyć specjalnym preparatem, odsuwając je następnie przy pomocy drewnianego patyczka, jednak można je również usunąć przy pomocy frezarki. Następnie przy pomocy bloku polerskiego należy zmatowić płytkę paznokciową, przecierając paznokcie preparatem odtłuszczającym, pozbywając się tym samym pyłu oraz tłuszczu. Gdy paznokcie zostaną już w odpowiedni sposób przygotowane, na płytkę należy nałożyć cienką warstwę bazy, utwardzając ją w lampie oraz nakładając na niej wybrany kolor hybrydy, który również należy utwardzić (zazwyczaj należy nałożyć dwie lub trzy warstwy koloru, utwardzając każdą w lampie). Na ostatnią warstwę hybrydy należy nałożyć lakier nawierzchniowy (również należy utwardzić go w lampie UV), wmasowując na koniec w płytkę paznokciową specjalną oliwkę i hybryda gotowa.