Gładka, jędrna i dobrze nawilżona skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak nieodpowiednia pielęgnacja, a także brak aktywności fizycznej nie wpływają niestety zbyt pozytywnie na jej wygląd. Dzięki aktywności fizycznej można w prosty sposób poprawić przepływ krwi, dzięki czemu skóra odzyskuje swój naturalny koloryt. Niezwykle ważna jest również prawidłowa pielęgnacja skóry całego ciała, ponieważ to właśnie dzięki niej skóra staje się przyjemna w dotyku, jest dogłębnie nawilżona oraz odżywiona. O czym jednak należy pamiętać w pielęgnacji skóry?

Żele pod prysznic

Istotnym elementem codziennego rytuału pielęgnacyjnego powinno być dokładne oczyszczenie skóry, ponieważ w ciągu dnia gromadzi się na niej wiele zanieczyszczeń, a także pot, które uniemożliwiają wniknięcie w głąb skóry substancji aktywnych znajdujących się w kremach. Z tego też względu zarówno rano, jak i wieczorem należy wziąć szybki prysznic, pamiętając również o zastosowaniu pachnącego żelu, który nie tylko usunie zanieczyszczenia, ale również wypielęgnuje skórę.

Balsamy, kremy, mleczka

Przesuszona i pozbawiona jędrności skóra wymaga szczególnej troski, dlatego też, aby poprawić zarówno jej wygląd, jak i stan należy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrany balsam, krem lub mleczko. W przypadku skóry mocno przesuszonej najlepiej sięgnąć po dogłębnie nawilżający balsam, który najlepiej, aby w swoim składzie zawierał mocznik oraz kwas hialuronowy. Z kolei, jeśli skóra utraciła swoją jędrność i jest pokryta cellulitem, to w tym przypadku należy zaopatrzyć się w balsam zawierający kofeinę, cynamon, czy też l-karnitynę.

Peelingi

W walce o piękną skórę nie należy oczywiście zapominać o złuszczaniu martwego naskórka, dlatego też przynajmniej raz w tygodniu należy wykonać peeling całego ciała (w przypadku skóry twarzy należy sięgnąć po peeling enzymatyczny, natomiast jeśli chodzi o ciało, to najlepiej sprawdzi się peeling mechaniczny). Taki peeling można bez problemu zakupić w każdej drogerii, jednak można go również przygotować samodzielnie, sięgając np. po fusy z kawy. Skóra po przeprowadzonym peelingu staje się niezwykle gładka i przyjemna w dotyku, jednak z uwagi na odblokowanie porów znacznie lepiej wchłania substancje znajdujące się w kremach i balsamach.