Psychologowie twierdzą, że wystarczy nam kilka sekund aby ocenić kogoś pod względem wyglądu. Gdy ktoś jest schludny, dobrze ubrany, a ponadto ma odpowiednią fryzurę lub makijaż w przypadku kobiet- wówczas oceniamy taką osobę jako atrakcyjną i dobrze sytuowaną a także inteligentną! Mimo iż przysłowie każe nie oceniać po wyglądzie, natura i procesy myślowe przeczą temu.
Odpowiedni strój ma olbrzymie znaczenie. Strój na święta musi różnić się od codziennego ubrania. Jeśli wybieramy się z wizytą podczas świąt, tym bardziej powinien wyróżniać się elegancją. Sukienka na święta nie może być zbyt wyzywająca. Odkryte ramiona, kuse lub krępujące ruchy kreacje oddajmy lub wyrzućmy, ponieważ nie jest to dobry strój na święta. Wybierzmy raczej długość przed kolano. Jeśli sukienka na święta nie ma długich rękawów, jako okrycie wybierzmy marynarkę, sweterek lub bolerko. Świąteczny strój musi komponować się z obuwiem.

 

Niedopuszczalne jest proszenie gości o zdjęcie obuwia. Strój na święta, którego zwieńczeniem są skarpety jest okropna gafą i wygląda komicznie. Świąteczny strój bez butów jest niekompletny i dziwny. Niestety w wielu domach nadal praktykuje się takie zwyczaje. Jeżeli boimy się zabrudzenia podłogi, poprośmy kulturalnie gości, aby przynieśli ze sobą obuwie na zmianę. Sukienka na święta pasuje do balerinek, szpilek, lordsów, dlatego z pewnością zmiana obuwia nie przysporzy zaproszonej pani kłopotów.
Świąteczny strój dla mężczyzny nie musi oznaczać garnituru. Panowie mogą włożyć nieśmiertelne jeansy, białą koszulę oraz muchę, do tego wygodne skórzane pantofle. Takie połączenie jest ostatnimi czasy bardzo popularne. Taki strój na święta sprawdzi się wśród rodziny i znajomych. Na bardziej oficjalne spotkanie przy świątecznym stole panowie powinni wybrać materiałowe spodnie oraz koszulę pasującą do całości.
Bez względu czy nasz świąteczny strój będzie bardzo wyszukany czy raczej skromny nie zapomnijmy o starannej fryzurze, czystych dłoniach oraz świeżym oddechu. To ostatnie ma kluczowe znaczenie, ponieważ wśród uścisków i całusów na powitanie musimy się liczyć z tym, że nasz oddech może być dla kogoś nieprzyjemny.