Jakie szanse mają związki partnerów, którzy pracują w jednym miejscu, firmie, urzędzie, placówce? Czy to dobre rozwiązanie? Czy odrzucenie podrywu kolegi z pracy może odbić się problemami w postaci pomówień i nieprawdy na nasz temat? Jak silna jest zemsta mężczyzny? Czy ona w ogóle istnieje? Być może pytania te są przedwczesne jednak przezorny zawsze ubezpieczony. Nie jest możliwe przewidzenie skutków naszych postępowań i czynów, jednak jedno jest wiadome na pewno – trzeba mieć w dzisiejszych czasach bardzo odporną psychikę na wszystko.

 

Jak zinterpretować podchody zajętego mężczyzny, który jest starszy od Ciebie o jakieś 20 lat? Czy w ogóle coś takie odbierać poważnie czy raczej jako chwilową zajawkę, próbę odmłodzenia się czy też podniesienia własnego ego? Firmowy przystojniak, elegancki i kulturalny, szarmancki w stosunku do kobiet zaczyna drobnymi gestami okazywać zainteresowanie jedną ze swoich współpracownic. Dziewczyna dużo młodsza, przeciętnej urody i niewyróżniająca się niczym, cicha i skromna, niezauważalna. Dostaje okazjonalne prezenty od tajemniczego wielbiciela, który jak się z czasem okazuje wcale tajemniczy pozostać na długo nie chce. Ujawnia się ale tylko ona o tym wie. Szok i niedowierzanie. Przecież on ma od wielu lat kobietę z którą buduje przyszłość, stały i wydawałoby się poważny związek. Co się zadziało? Czym spowodowane jest jego zainteresowanie inną kobietą? Przeszkadza mu jednak różnica wieku i nie potrafi realnie ocenić swoich szans. Wie, że jest starszy i być może ona go nie zechce. Jednak nadal próbuje okazać jej swoje zainteresowanie przy każdej możliwej okazji.

 

Nie jest natarczywy lecz robi wszystko z wyczuciem, spokojnie i powoli. Nie powiedział jednak nic wprost, nie wyznał miłości. Jednak coś tu jest nie tak. Czy jeśli ona da znak, że chciałaby spróbować lub że też jest nim zainteresowana zostawi swoją wieloletnią partnerkę i wszystko co z nią zbudował? Dlaczego tak się dzieje w związkach, że ludzie po wielu latach bycia razem, wspólnych trudach, przejściach jak również wspaniałych chwilach szukają wrażeń z kimś innym? Dlaczego nie potrafią znaleźć szczęścia u boku osoby, którą przecież tak szaleńczo kochali? Dlaczego uczucie znika, miłość się ulatnia bezpowrotnie? Jak skończy się ta historia? Czy będzie jakiś ciąg dalszy? Czy może mężczyzna ten skupi się na poprawie relacji ze swoją partnerką i odpuści młodszą koleżankę z pracy, która nie szuka bliżej relacji z nim poza tą jaka jest między zwykłymi współpracownikami?