Wszelkie sklepy sieciowe z odzieżą oferują co sezon, określoną ilość wzorów, które są na ubraniach. Bardzo często jest tak, że jeśli spodoba nam się jakaś, dajmy na to koszulka, to kiedy już ją kupimy, to orientujemy się, że pół miasta chodzi w takim wzorze. Z jednej strony, na tym polega moda. Kupujemy coś co podoba się większości, ale przez to cierpi, nasza kreatywność i wyróżnianie się z pośród tłumu. Co zrobić, żeby zaskoczyć znajomych wyjątkowym ubiorem? Oczywiście, można rozejrzeć się po,,dyskontach odzieżowych’’. Znaleźć tam można często prawdziwe perełki, które są niespotykane w sieciówkach, a bardzo często na aukcjach internetowych osiągają kosmiczne sumy.
Ale co jeśli od zawsze marzymy o tym, żeby samemu projektować ubrania i chodzić w tym, co siedzi w naszej wyobraźni? Oczywiście Internet i dzisiejsza technologia sprawia, że to wszystko staje się możliwe. Jak? Za sprawą cudownego wynalazku, jakim jest druk sublimacyjny.

Wyraź siebie, jak tylko chcesz!

Czym jest druk sublimacyjny? Jest to po prostu technika druku, która wykorzystuje zjawisko sublimacji. Wszystko zaczyna się od wydrukowania wzoru, na specjalnym papierze transferowym, odpowiednimi atramentami. Później taki wzór, dzięki wysokiemu ciśnieniu i temperaturze, przenoszony jest na przedmiot docelowy, pokryty specjalistycznym lakierem poliestrowym. Jaki daje to efekt? Niesamowity, ponieważ jesteśmy w stanie nanieść na odzież, dokładnie taki nadruk, jaki tylko chcemy. W praktyce, daje to nieograniczone możliwości, dzięki którym, możemy zostać projektantami własnej odzieży.
Masz pomysł na oryginalne koszulki? Wystarczy tylko rozejrzeć się po Internecie, ponieważ jest obecnie bardzo dużo profesjonalnych polskich firm, które oferują świetne nadruki w bardzo atrakcyjnych cenach. Jak przebiega cały proces projektowania? Intuicyjnie, jak wszystko co nas dzisiaj otacza. Nie musisz kończyć kursów z zakresu obsługi specjalistycznego oprogramowania dla projektantów. Wszystko można zaprojektować w bardzo prostym edytorze, na stronie, która oferuje druk. Oczywiście stopień skomplikowania druku, zależy wyłącznie od nas. Standardowa cena druku własnego wzoru na koszulce, to około 60-100 złotych, w zależności od firmy, którą wybraliśmy. Do tego oczywiście dojdą koszty przesyłki, ale jeśli porównamy produkt, który stworzyliśmy sami, do tego, który wisi w sieciówkach w takiej bardzo porównywalnej cenie, to wybór jest oczywisty.
Warto postawić na oryginalność, ponieważ ubrania, które są projektowane przez osoby, które je noszą, zazwyczaj bardzo mocno oddają charakter, noszącej je osoby.