Parowa, mokra, sucha a może na podczerwień? Sauna to dosyć specyficzne miejsce, które wpływa korzystnie nie tylko na zdrowie, ale również na urodę. Warto jednak wiedzieć o tym, iż na basenach czy też w innych miejscach można znaleźć różne rodzaje saun, które w odmienny sposób wpływają na zdrowie i wygląd zewnętrzny. Jakie zatem rodzaje saun można obecnie wyróżnić i w jaki sposób to niezwykłe “pomieszczenie” wpływa na urodę?

Rodzaje saun

Wśród najpopularniejszych obecnie saun można wymienić w szczególności saunę parową, suchą, zwaną również fińską, mokrą oraz saunę na podczerwień. Parowa jest dosyć łagodna dla organizmu (wpływa korzystnie na układ oddechowy), ponieważ panująca w niej temperatura mieści się w granicach od 45 do 65 stopni Celsjusza. W saunie suchej panuje z kolei temperatura od 90 do 110 stopni Celsjusza, dzięki czemu można w niej zahartować swój organizm. Jeśli chodzi o saunę mokrą, to sprawdza się ona idealnie w przypadku osób, które mają tłustą i łojotokową skórę. Z kolei ta na podczerwień ma niemal identyczne zalety co tradycyjna, jednak mogą z niej korzystać również osoby, które mają problemy z układem krążenia.

Wpływ sauny na wygląd zewnętrzny

Jak zostało wspomniane na wstępie sauna wpływa niezwykle korzystnie na wygląd zewnętrzny, ponieważ w trakcie wydzielania potu z organizmu usuwane są różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz toksyny. Dzięki temu, iż gruczoły łojowe zostają odblokowane, to dochodzi do usunięcia nadmiaru sebum, powodującego wysyp pryszczy. Skóra po wizycie w saunie staje się dogłębnie oczyszczona, gładka oraz znacznie lepiej ukrwiona. Decydując się jednak na wizytę w saunie, należy pamiętać o tym, aby wcześniej skonsultować się z dermatologiem. Niezwykle ważne jest również to, aby po seansie w saunie dostarczyć organizmowi sporą dawkę płynów najlepiej w postaci niegazowanej wody mineralnej. W odpowiedni sposób należy również zadbać o swoją skórę, aplikując na nią nie tylko nawilżający balsam do ciała, ale również krem (wysoka temperatura panująca w saunie otwiera pory skóry, dzięki czemu substancje aktywne znajdujące się w balsamach i kremach znacznie lepiej i szybciej wnikają w głąb skóry, poprawiając tym samym jej wygląd).