Zarówno w małżeństwie jak i w związki, szanowanie drugiej osoby jest podstawą. Poszanowanie partnera, czy też partnerki. Bardzo dużo w dzisiejszych czasach mówi się o braku szacunku, o zdradach. Właśnie szacunek kształtuje się na pierwszym miejscu. To w jaki sposób zwracamy się do swojego partnera czy partnerki. Poszanowanie w każdej kwestii. Kocham i szanuję. To właśnie należy sobie mówić każdego dnia. Bez szacunku nie ma miłości. Szanowanie osoby, którą kochamy kształtuje się na dwóch płaszczyznach.

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o szanowaniu drugiej osoby. Należy pamiętać, że w każdym jednym przypadku zarówno w kwestii związku dwojga ludzi, jak i zawarcia małżeństwa, poszanowanie jest cenione najwyższej. To w jaki sposób zachowujemy się względem drugiej osoby. To w jaki sposób do niej mówimy. To w jaki sposób staramy się do niej dotrzeć. Jak się okazuje to właśnie szacunek względem partnera czy partnerki jest fundamentem każdego związku. Należy o tym pamiętać, bez względu na to co się dzieje w naszym życiu. Szacunek kształtuje się tutaj niemal na pierwszym miejscu.

Tak naprawdę bez szacunku nie da się zbudować żadnego związku. Podstawą szczęśliwego małżeństwa jest oczywiście szacunek względem partnerki czy też partnera. Gdy nie szanujemy drugiej osoby nie jesteśmy w stanie zbudować niczego trwałego. W każdym przypadku szczęście buduje się na lojalności oraz szacunku względem małżonki bądź małżonka. Decydując się na ślub powinniśmy zadać sobie pytanie czy faktycznie stać nas na te wszystkie wartości. Dlatego tak często mówi się o poznaniu swojej partnerki czy też partnera przed ślubem. Czas wolny spędzany razem jest najlepszym pomocnikiem w tej kwestii. Odpowiednia ilość czasu jest wręcz bardzo potrzebna aby nie tylko zakochać się w drugim człowieku, ale poznać go od różnych stron. Jak zachowuje się podczas różnych sytuacji.

 

Jakie ma wartości, czego oczekuje od życia. W jaki sposób chce aby wyglądał jego dom. Zarówno związek bez ślubu, jak i po ślubie wymaga szacunku. Tego, bez czego nie przetrwa nawet największa miłość. Zazwyczaj to właśnie związki budowane na lojalności, szacunku oraz miłości mają największe szanse na przetrwanie. Nie bez powodu tak się uważa. Związki które są budowane na takich fundamentach wydają się być o wiele bardziej trwałe. Szacunek jest tak samo istotny w małżeńskie jak i w związku dwójki ludzi, którzy nie decydują się na zawarcie związku małżeńskiego. Szanowanie się wzajemne jest kluczem nie tylko związku, ale także przyjaźni. Chociaż dobrze wiemy, że w życiu pojawiają się różne sytuacje, które nas wyprowadzają z równowagi. W każdym jednym przypadku najważniejsza jest rozmowa i wyjaśnienie zaistniałego konfliktu. Jeśli nie będziemy ze sobą rozmawiać, jeśli pochłoną nas zbytnio obowiązki dnia codziennego, związek nie będzie miał szans na przetrwanie. Wzajemny szacunek jest tak samo ważny przed ślubem jak i po ślubie. Miłość wraz z szacunkiem gwarantują układ doskonały.