Odpowiednia opieka stomatologiczna odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia zębów. Obecnie gabinety dentystyczne oferują różnorodne procedury, które pomagają chronić zęby przed chorobami i uszkodzeniami. Jak w każdym innym przypadku oczywiście kluczowa jest profilaktyka i warto pamiętać, by raz w roku odwiedzić specjalistę, nawet gdy nic niepokojącego się nie dzieje. Poza tym bardzo często ból jest motywacją, by do sprawdzonego dentysty się wybrać.

Specjaliści w zakresie profilaktyki i leczenia zębów

Decydując się na profilaktyczne zabiegi stomatologiczne, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów. Po pierwsze, tego rodzaju procedury są bezbolesne, co oznacza, że można w prosty, szybki i bezstresowy sposób zabezpieczyć zęby przed potencjalnie poważnymi schorzeniami. Zaniedbanie profilaktyki stomatologicznej często prowadzi do konieczności poddania się długotrwałemu i nieprzyjemnemu leczeniu. Warto również pamiętać, że w wielu przypadkach zębów nie da się już uratować, a jedyną opcją staje się ich usunięcie. Dodatkowo należy zaznaczyć, że wiele procedur profilaktycznych może być realizowanych w  https://atria.com.pl/kontakt-katowice bez dodatkowych kosztów w ramach NFZ. Profilaktyczne procedury stomatologiczne, które warto przeprowadzać co najmniej raz w roku to przede wszystkim fluoryzacja. Jest ona istotna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ten bezpieczny zabieg wzmacnia szkliwo, chroniąc je przed działaniem szkodliwych czynników. Dodatkowo zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy i wspomaga proces remineralizacji szkliwa. Pacjenci często decydują się też na skaling i piaskowanie. To procedury usuwające złogi kamienia nazębnego. Piaskowanie usuwa naloty na przykład po spożyciu kawy i paleniu papierosów, natomiast skaling korzysta z ultradźwięków, aby efektywnie pozbyć się kamienia. Zaleca się przeprowadzanie tego zabiegu co najmniej dwa razy w roku. Na zęby może być również nałożony lakier światło utwardzalny, który uszczelnia bruzdy i wypełnia drobne szczeliny, zapobiegając powstawaniu próchnicy i uszkodzeniom szkliwa. W każdym wypadku regularne kontrole stanu uzębienia raz w roku są kluczowe dla utrzymania zdrowych zębów. Pozwalają unikać poważnych schorzeń zębów i dolegliwości bólowych, a kompleksowe podejście zakłada, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Leczenie zębów nowoczesnymi metodami

Centrum medyczne ATRIA w centrum Katowic to zespół doświadczonych specjalistów, którzy oferują najwyższą jakość leczenia zachowawczego. Bogata oferta obejmuje stomatologię estetyczną, protetykę, leczenie kanałowe, wybielanie zębów, zabiegi chirurgiczne, ortodoncję i implanty zębów. W ATRIA dba się nie tylko o profesjonalne podejście do pacjenta, ale również o komfort i bezbolesność zabiegów. Placówki są wyposażone w nowoczesny sprzęt, a specjaliści stale poszerzają swoją wiedzę. W naszej klinice oferowane są także liczne udogodnienia, takie jak aparaty RTG, możliwość płatności kartą, rozłożenie kosztów leczenia na raty, a także umowa z NFZ.

Usługi z zakresu stomatologii ogólnej refundowane przez NFZ

Pacjenci często nie zdają sobie sprawy z zakresu zabiegów dostępnych u dentysty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Ta nieświadomość skutkuje częstym odkładaniem wizyt lub nawet rezygnacją z nich z obawy przed ewentualnymi kosztami leczenia.

Największy zakres świadczeń w ramach leczenia stomatologicznego przysługuje dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. Z tego powodu zaleca się, aby rodzice regularnie zabierali swoje dzieci do dentysty, wykorzystując dostępne usługi, zwłaszcza w zakresie profilaktyki stomatologicznej. W rozbudowanym katalogu znaleźć można lakierowanie zębów, lecenie próchnicy i innych chorób czy też zabiegi wspomagające poprawny rozwój uzębienia oraz leczenie ortodontyczne aparatami ruchomymi do 12 roku życia. Dokładamy wszelkich starań, by udzielić pomocy małym i starszym pacjentom, bo zdrowe zęby to nasz cel.