Porady.

Wskazane jest również, szczególnie w przypadku alergii na powietrze (rodzaj pyłków), nie suszenie odzieży na zewnątrz, wietrzenie domu po zmroku i nie uprawianie sportu w środku dnia. Jeśli chodzi o alergie pokarmowe lub medyczne, jedynym środkiem jest unikanie kontaktu z alergenem, nawet jeśli w niektórych przypadkach może to być trudne do zastosowania.
I ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od wrażliwości każdej jednostki, reakcje są mniej lub bardziej wyraźne lub manifestowane. Przykład, który pojawia się często: przybywa kolega, a u ciebie pojawia się alergia… I nie, nie jesteś na niego uczulony! Jeśli twoje ciało tak reaguje, to po prostu jego ubranie jest pokryte sierścią kota. Dlatego tak ważne jest, aby zdecydowanie przypomnieć, że konieczne jest prawidłowe oczyszczenie wszystkiego, co mogło mieć kontakt z alergenem!

Zabiegi klasyczne – zdrowie.

Jeżeli wiesz, że masz zamiar udać się do miejsca z alergenem, którego nie możesz uniknąć (do domu z kotem), wskazane jest, abyś w nocy przed lub rano wziął antyhistaminę. Zapobiegnie to wystąpieniu reakcji alergicznej. Podczas gdy duże opakowania można otrzymać na receptę, małe opakowania można otrzymać na receptę, w tym loratadynę i cetyryzynę.
Inną molekułą, która może być bardzo użyteczna jest pseudoefedryna, która odcina wydzieliny z nosa. Rzeczywiście, cieknący nos jest oznaką reakcji alergicznej. Cząsteczka ta jest często związana z ibuprofenem (Rhinadvil, Nurofen Rhume) lub antyhistaminą (Actifed alergiczny nieżyt nosa).
Do miejscowego działania w przypadku alergii oddechowych stosuje się spraye zawierające cząsteczki antyalergiczne, które mają na celu uspokojenie reakcji w błonach śluzowych nosa. To właśnie te reakcje wywołują kichanie i cieknący nos.
Akcja na nosie może być wzmocniona sprayami typu woda morska, które są głównie tam, aby oczyścić nos i pozbyć się alergenów, które mogły się tam wślizgnąć i zostać uwięzione.
Wreszcie, jeśli chodzi o reakcje skórne, czy jest to bezpośrednia alergia skórna, czy też skórna manifestacja alergii oddechowej lub pokarmowej, to istnieją głównie kremy na bazie kortykoidów. Pomogą one ukoić swędzenie i zaczerwienienie.