Peeling TCA (znany również jako peeling chemiczny lub peeling z kwasem trójchlorooctowym) jest popularną opcją, gdy chcesz mieć zdrowszą i młodszą skórę. Peeling TCA złuszcza skórę i doskonale sprawdza się w leczeniu uszkodzeń słonecznych, plam pigmentacyjnych, trądziku i blizn.

Na czym poleca peeling TCA?

Peeling TCA to zabieg kosmetyczny polegający na nałożeniu na skórę roztworu chemicznego w celu złuszczenia naskórka. Roztwór wnika głęboko w warstwy skóry i rozluźniają się stare komórki skóry. Peeling TCA pobudza skórę do produkcji nowych komórek i kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej promienna. Za kilka tygodni pojawia się świeża skóra. Peeling można stosować na twarzy, szyi, plecach i klatce piersiowej. Zabieg może wpływać na poprawę wielu schorzeń skóry, takich jak uszkodzenia spowodowane słońcem, plamy pigmentacyjne, trądzik, blizny i zmarszczki.
Peeling chemiczny to dobrze znany i często stosowany zabieg chemiczny. Istnieje kilka rodzajów peelingów chemicznych, w których peelingi TCA są uważane za średnio głębokie. TCA zawiera kwas trichlorooctowy, który jest stosunkowo silnym i samoobojętnym kwasem. Peeling wnika głębiej w skórę niż powierzchowne peelingi. Zabieg o różnej sile, w zależności od stanu i rodzaju skóry. Peeling można wykonać jako zabieg jednorazowy lub jako kurację dającą trwalszy efekt. Efekt zabiegu zależy przede wszystkim od stężenia kwasu w preparacie, a także rodzaju skóry, obszaru zabiegowego, terapeuty, okresu przed i po zabiegu oraz stylu życia.

Doświadczenie.

Peeling TCA opinie, jakie są? Większość osób, które doświadczyło tego zabiegu ma bardzo dobre odczucia i opinie. Tam, gdzie uprzednio zabiegi chemiczne wiązały się z dużym bólem, zaczerwienieniem i wyraźnym pieczeniem, obecnie kilka z nich zgłasza mniejszy dyskomfort. To z konieczności zależy od tego, jak silne jest leczenie. Pacjenci zgłaszają takie wyniki, jak mniejsze pory i poprawione linie skóry. Niektórzy ludzie odczuwają wyraźną poprawę w zakresie plam pigmentowych, blizn i trądziku. Wielu twierdzi, że skóra wygląda młodziej i promienniej oraz że zyskali odnowioną pewność siebie. Niemniej jednak ważne jest, aby pamiętać, że rodzaj skóry, styl życia i pielęgnacja skóry przed i po peelingu mogą wpłynąć na wynik. Dlatego ważne jest, aby zabieg wykonać w renomowanej klinice.
W przypadku peelingu TCA należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które obejmują między innymi rozległe zabiegi przed i po zabiegu. Ważne jest, aby uważnie stosować się do wskazówek terapeuty, ponieważ wynik będzie od tego zależał.
Niektóre rodzaje skóry lepiej niż inne reagują na peelingi chemiczne. Osoby o jasnej karnacji i ograniczające ekspozycję na słońce po zabiegu zwykle osiągają dobry wynik. Gorzej wypadają osoby o ciemniejszej karnacji, które spędzają dużo czasu na słońcu.